Србијанци
Добро дошли на форум Србијанци.
Молимо вас да се региструјете ради боље комуникације!
Србијанци
Добро дошли на форум Србијанци.
Молимо вас да се региструјете ради боље комуникације!
Србијанци
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiПотписивање петицијеRegistruj sePristupi
ЧАСОВНИК
ДОНИРАЈ
Рецепт за сарму Doniraj
НАЂИ НАС НА ФЕЈСУ
НАШИ БАНЕРИ
Рецепт за сарму Banner-srbijanci Преузмите наш банер
ПРИЈАТЕЉИ ФОРУМА
Никад граница лого Рецепт за сарму 4-1

 

 Рецепт за сарму

Ići dole 
AutorPoruka
Администрација форума
Admin
Администрација форума


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.12.2012

Рецепт за сарму Empty
PočaljiNaslov: Рецепт за сарму   Рецепт за сарму EmptyPon Dec 10, 2012 1:42 am


Рецепт сам прочитала у једном чашопису и опет га мало прилагодила свом укусу. И, наравно, то ми је јело за празнике, као што је нпр. Божић.

25-30 већих листова киселог купуса
1/2 кг мешаног млевеног меса
100 г печенице за фил
100 г сувог свињског врата за фил
1 мала шољица пиринча
1 главица црног лука
бибер
1 јаје
2 суве домаће кобасице
мало сувих свињски ребараца
200 г меснате сланине
400 г сувог врата
лорберов лист, 2-3 ком.
алева паприка

Упржити црни лук, додати млевено месо, упржити га, додати 100 г ситно исецканог сувог врата и 100 г печенице, бибер, алеву паприку и пиринач. Ја не стављам со. Мало пропржити, измаћи са рингле и додати 1 јаје, а и не мора, ко не воли. Ја сарме завијам тако што лист ставим на даску, па на шири део листа ставим пуну супену кашику фила, онда преклопим купус одозго, па преклопим и са леве и са десне стране и онда увијем и направим мали ваљак. Тако ми сарме буду чврсте и једнаке, просто могу да их "укројим". Никад нисам умела да завијам сарме као моја мајка и свекрва, онако, на длану. У дубљу шерпу на дно ставим ситно исецкан кисели купус, па ређам сарме. Преко сарми ставим колутиће кобасице, ситно исецкану сланину, на режњеве исечени суви врат, бар 1 суво ребарце, лорберов лист. Онда поступак поновим још једном: ред сарми, ред меснатих ђаконија.Одозго ставим листове купуса, налијем хладном водом, а кад проври, смањим на "тиху ватру" и кувам их 3,5 до 4 сата, што битно доприноси њиховом укусу. Нема сарме, ако се не крчка неколико сати! Ја сарму запржим 20-так мин пре краја, само са уљем, ситно исецканим белим луком и алевом паприком. Наравно, у току кувања додавати воду по потеби, јер сарме треба да буду сочне, а ко воли љуто, може да дода и суву љуту папричицу.
Nazad na vrh Ići dole
https://srbijanci.forumsr.com
 
Рецепт за сарму
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Србијанци :: Храна-
Skoči na: